Filmy-rozcestníky

27. října 2010 v 19:08 | Isa
Pozn. obrázky jsou klikací


Harry Potter se v den svých jedenáctých narozenin dozvídá, že je osiřelým synem dvou kouzelníků a sám má magické schopnosti. Na Škole čar a kouzel v Bradavicích se mimo jiné naučí hrát famfrpál na létajícím koštěti a sehraje vzrušující šachovou partii s živými figurami, aby se postavil černokněžníkovi, který je odhodlán ho zahubit.Auta létají, stromy oplácejí rány a záhadný skřítek přichází varovat Harryho Pottera na začátku druhého roku jeho úžasné cesty do světa kouzel. Tento rok v Bradavicích pavouci mluví, dopisy hubují a Harryho znepokojivá schopnost mluvit s hady obrátí jeho přátele proti němu. Od Soubojnického klubu pro zákeřný Potlouk, je to rok plný dobrodružství a nebezpečí, ve kterém krvavý nápis na stěně oznamuje: Tajemná komnata byla otevřena. Záchrana Bradavic této okouzlující adaptaci druhé knihy J. K. Rowlingové vyžaduje Harryho, Rona a Hermiony veškeré kouzelnické schopnosti a odvahu. Připravte se, že budete tak zaujati, až zkameníte, jakmile Harry Potter ukáže, že je nejen kouzelník, ale i hrdina!


Zatímco ničemná teta Marge pluje noční oblohou, Harry se vypraví vstříc třetímu školnímu roku v Bradavicích. Po příšerné jízdě Záchranným autobusem se ocitne v Příčné ulici, kde se dozví, že uprchlý vězeň Sirius Black jde po něm. Tak začíná nové pololetí. V Bradavic´ích se Harry a jeho přátelé učí jemnému umění přistoupit k hipogrifovi, proměně bubáka měnícího podobu v něco směšného a dokonce vracet se v čase. Mozkomorové vysávající duše se vznášejí nad Bradavicemi a ohrožují Harryho, zatímco přiznivec Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit se skrývá uvnitř hradu. A Harry se s nimi všemi bude muset utkat. Režisér Alfonso Cuarón natočil podle třetí knihy J. K. Rowlingové báječné strhující vyprávění plné smíchu, napětí a překvapení, která vám vyrazí dech a jaká můžete najít jen v dobrodružstvích Harryho Pottera. Neplecha ukončena!


Když se z Ohnivého poháru vynoří jméno Harryho Pottera, stane se soutěžícím ve vyčerpávající bitvě o slávu mezi třemi kouzelnickými školami - Turnaji tří kouzelníků. Jenže Harry se do soutěže nepřihlásil - kdo to udělal za něj? Teď musí Harry čelit smrtelně nebezpečnému drakovi, divokým vodním démonům a ocitne se v začarovaném bludišti, aby se nakonec ocitl ve společnosti Toho, jehož jméno nesmí být vysloveno. V této čtvrté filmové adaptaci série knih J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi se všechno mění. Harry, Ron a Hermiona navždy přestávají být dětmi a čelí výzvám větším, než si dokážete představit.

REBELIE ZAČÍNÁ! Lord Voldemort se vrátil, ale ministerstvo kouzel dělá všechno pro utajení této skutečnosti před zbytkem kouzelného světa. Jedním z kroků je dosazení Dolores Umbridgeové na post profesorky Obrany proti černé magii v Bradavicích. Když Dolores odmítne vyučovat praktická obranná kouzla, Ron s Hermionou přesvědčí Harryho, aby začal tajně připravovat skupinu vybraných studentů na magickou válku. Děsuplný rozhodující boj mezi dobrem a zlem začíná v poutavém pátém pokračování série o Harrym Potterovi od J. K. Rowlingové. Připravte se na bitvu!
Od chvíle kdy Lord Voldemort začal upevňovat svou moc ve světě mudlů i čarodějů, Bradavice přestaly být bezpěčným přístavem. Harry má dokonce podezření, že nebezpečí číhá i uvnitř hradu. Brumbál je spíše odhodlán připravit ho na rychle se blížící konečný souboj. Společně se pokoušejí najít klíče, pomocí nichž by odhalili Voldemortovi slabiny. Brumbál proto povolává svého starého přítele a kolegu Horacia Křiklana, který, jak Brumbál věří, zná některé klíčové informace. Dokonce i ve chvíli rozhodujícího střetnutí, Harry, Ron a Hermiona a jejich spolužáci prožívají své romantické příběhy. Ve vzduchu se vznáší láska, i když všude okolo se šíří strach a Bradavice už možná nikdy nebudou takové jako předtím.


   

18.10.2010 a 14.6.2011
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama