Emma Watson

3. listopadu 2010 v 20:31 | Isa
CÍLEVĚDOMÁ ČARODĚJKA

Dostat roli Hermiony nebylo pro devíti-
letou Emmu snadné. Přitom rozhodně
netušila, jak intenzivně jí tahle čarodějka
vstoupí do života. Skoro jako mávnutím
kouzelné hůlky z ní udělala jednu
z nejpopulárnějších hereček.zdroj: Tv mini

hermiona
Když se malá Emma, celým jménem Emma Charlottw Duerre Watson, poprvé připravovala ke konkurzu na roli Hermiony, asi nevěděla, jak důležitou vlastnost se svou budoucí postavou sdílí. Byla to právě neuvěřitelná umíněnost anglické školačky (narozené v Paříži v anglicko-francouzké rodině), která přesvědčila rodiče, právníky z Londýna a Oxfordu, že o tuhle roli vážně stojí. Nestačí říct, že jí role změnila život vzhledem k tomu, že prožila většina svého života hraním právě postavy Hermiony. Spíš pro ni bude životní změnou závěr celé potterovské série, kdy Hermionu opustí.
Nicméně od chvíle, kdy byly v roce 2000 oznámeny výsledky konkurzu, že právě ona bude ve filmu hrát nejlepší kamarádku Harryho Pottera, a rodiče ji během pár hodin pomohli zabalit věci, odjeli s ní do hotelu Landmark, kde už další den měla dělat interview pro padesát novinářů, se až do dnešního dne Emma občas diví, jak rychle se vše seběhlo. Média jsou od té doby její denní chléb.

HERMIONINY PROMĚNY

Deset let strávených s jednou postavou je dlouhá doba a jen málokterý herec může říct, že měl tolik času ke ztotožnění se se svou postavou. Emma o Hermioniných proměnách říká, že se měnila s režiséry, každý nechal na povrch vyplout jinou stránku této postavy a vedl herečku trochu jiným směrem. ,,S Chrisem Columbem to byla rozhodně humorná stránka. Hermiona byla trochu panovačná a až příliš chytrá, prostě malá dáma. alfonso Cuarón mi zase ukázal, jak má vypadat dívčí síla! Byla jsem tenkrát sama takový teenager a dost mi ten styl vyhovoval. S Mikem Newellem přišla citlivá Hermiona, zrenitelná a nejistá mladá dívka. Mike byl vždy svou tvorbou hodně zaměřen na filmy zabývající se lidskými vztahy a třeba "Čtyři svatby a jeden pohřeb" dokládají, že to velmi dobře umí. Pod jeho vedením jsem začala konečně hrát sama za sebe, a ne přehrávat daný text. Myslím, že tehdy jsem získala hlubší vztah k roli. Náš poslední režisér, David Yates, přinesl do mé role už velmi silný vnitřní podtext. Vždy říká: ,Jediné na čem záleží, je pravdivost.´Jeho verze skutečné, pravdivé a nic neskrývající Hermiony je promě ta nejuvěřitelnější," říká dnes devatenáctiletá slečna, která žije déle s Hermionou než bez ní.
V desetileté herecké kariéře, kdy získala-samozřejmě za Hermionu-řadu prestižních cen, se Emma nechala inspirovat velkými jmény angloamerické kinematografie. Vzorem a inspirací jsou jí Emma Thompson a Helena Boham Carter (v Harrym Potterovi zvrácená Belatrix LeStrange). ,,Nejsem z umělecké rodiny jako například Daniel Radcliffe. Filmařské prostředí mi často přišlo dost nepřirozené. Neměla jsem nikoho, kdo by mi řekl, jak do toho, a systematixky mě vedl. Ale Helena vždy řekla: ,Není potřeba mít někoho, kdo by tě trénoval v hraní, najdi si svou cestu sama.´Ona se vše učila sama, četla Čechova, učila se teorii a snažila se každou roli připravit tak do hloubky, jak to jen šlo. Vždy mi říkala, že čím více o roli vím, tím intuivněji se v ní pak pohybuju," prozrazuje tajemství svojí herecké "školy" Emma Watson.
Co se však budoucnosti týká, Emma neponechává nic jen na intuici, ale vše pečlivě zvažuje. Se závěrečným středoškolským vysvědčením, kde nemá jinou známku než výbornou, se připravuje na studium angličtiny a umění. Zatím však ještě neoznámila, z obav o své soukromí, kde bude studovat. Ale odhodlání jí nechybí. ,,Stejně jako jsem byla kdysi rozhodnutá hrát Hermionu, jsem dnes rozhodnutá nechat filmů alespoň na tři roky a studovat. A taky nechci jen tak vidět maskérskou šatnu a paruky," říká s humorem.
Těžko říct, jaká Emmu čeká budoucnost, ale je pravděpodobné, že po ukončení studia se vrátí na stříbrné plátno. Samozřejmě jí byly již nabídnuty desítky rolí, avšak většinou nepříliš kvalitního žánru. ,,Jsou to filmy, které vás nenutí myslet, špatně napsané a jen dobře placené," rozčiluje se emma. S odhadovanými deseti miliony liber na účtu si může vybírat, v čem chce hrát. ,,Velké peníze mě nezajímají, blockbustery mě nezajímají!" říká rezolutně. Do budoucna se snad můžeme těšit na kvalitní výkony v kvalitních snímcích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama