Fire and Ice......2. kapitola

28. listopadu 2010 v 16:36 | Isa
Ahojky všichni, řekla jsem si, že už je na čase sem dát další díl. Doufám, že se vám tato povídka bude líbit, protože v psaní povídek na Draca a Hermionu jsem začátečník, tak na to prosím berte ohledy. Díky a užijte si to. A kdo ještě nečetl, tak tady je 1. kapitolka. x) Hezké čtení! x)


2. kapitola-Sázka

,,Draco? Draco!" někdo ho probral z přemýšlení.
,,Co?" ozval se jedovatě.
,,Měl by ses pořádně najíst. Dnes je první školní den a začínáme dvouhodinovkou lektvarů s Nebelvírem." Podotkl Zabini.
,,Jasně. Už jdu na to." Řekl Malfoy a pustil se do vaječné omelety. Pořád přemýšlel, jak to udělat, včerejší šachovou partii hloupě prohrál a ani nechápal jak je to možné. Nad tupou hlavou Zabinim vyhrává vždycky. Jak zněla dohoda, tak musel učinit. Musel políbit Hermionu Grangerovou.

,,Víš, Ginny. Nejsem si úplně jistá tím včerejškem." Svěřila se váhavě Hermiona, když seděli u snídaně.
,,Takový pocit znám. Každopádně to musíš vědět ty jestli s Ronem opravdu chceš být nebo ne." Pokrčila rameny Ginny.
,,Víš, vždycky jsem si nás představovala jako dobré přátele, ale až takhle. S tím jsem nepočítala." Nimrala se ve vajíčkách.
,,Ahoj holky! Tak co? Jak jste se vyspali?" pozdravil je vesele Harry a sednul si vedle Ginny.
,,Já se mám skvěle. Dneska začínáme s McGonagallovou přeměňování, takže to je fajn." Usmála se Ginny a usrkla čaje.
,,To u nás to není, tak dobré, že? Začínáme dvouhodinovkou lektvarů se Snapem a se Zmijozelem." Řekla Hermiona.
,,Prosím tě, Hermiono. Ty při lektvarech zazáříš, stejně jako při každém jiném předmětu." Mávl rukou Ron.
,,Díky, Rone." Usmála se Hermiona. Pořád přemýšlí nad ní a Ronem.

Když se nasnídali společně šli do sklepení. Za velkou síní se rozloučili s Ginny, která dál pokračovala do učebny přeměňování.

Vešli do učebny lektvarů. Harry, Ron a Hermiona si chtěli sednout vedle sebe, ale Snape jim to nedovolil.
,,Nic takového, slečna Grangerová je moc chytrá na to, aby seděla takhle vepředu. Hezky si sedněte dozadu vedle pana Malfoye." Ukázal na místo úplně vzadu, vedle otráveného obličeje Draca Malfoye. Chtěla něco namítnout, ale když viděla Snapeovo zvednuté obočí, vzdala to. Přišla k poslední lavici a hodila si brašnu na stůl a posadila se.

,,No skvělý. Mohl vybrat kohokoliv jiného a on vybere mudlovskou šmejdku." Pomyslel si Malfoy. ,,Kdyby aspoň, tak lákavě nevoněla, možná si tu pusu i užiju." Usmíval se.
,,Čemu se jako směješ?" osopila se na něj Hermiona.
,,Ale ničemu." Zakroutil hlavou.
,,No něčemu asi jo!" rozčilovala se a tomu dělalo ještě větší radost.
,,Jsi sexy, když se rozčiluješ!" provokativně se usmíval.
,,Vtipný. Očividně sis neuvědomil, že mluvíš s mudlovskou šmejdkou."
..Právě, že já si to plně uvědomuju." Pořád se usmíval.
,,Tak už se utište a můžeme začít." Promluvil Snape.
,,Dnes si na rozehřátí můžete připravit jakýkoliv lektvar. Přísady máte v támhle té skříni napravo a učebnice nalevo. Nebojte se, Pottere. Žádná učebnice prince dvojí krve tam není." Dodal směrem k Harrymu. Hermiona chvilku přemýšlela, co bude připravovat. Nakonec se rozhodla pro jednoduchý nápoj lísky. Zašla si tedy do skříně pro přísady a pro učebnici. Malfoy jí následoval a ve stejnou chvíli jako ona se natáhl pro učebnici. Dotkli se rukama. Hermiona to chvilku nechala a potom uhnula. Opovržlivě se na něj podívala a šla si sednout. Malfoy si také vzal přísady do svého lektvaru a též si šel sednout. Podle učebnice začal Malfoy připravovat svůj lektvar. Na chvilku se podíval, jak si Hermiona vede. Neměl vůbec obavy, že by to nezvládla, konec konců byla nejlepší z ročníku. Stejně se na ní podíval. Vedla si skvěle, bylo na první pohled vidět, že připravuje nápoj lásky. Najednou se jejich oči střetli. Hermiona se rozpačitě usmála, pohledem však neuhnula. Dlouhou chvíli na sebe takhle koukali. Potom, když si všimli, že se blíží Snape, tak se vrátili ke svým lektvarům.

,,Co ten Malfoy pořád má?" pomyslela si Hermiona Tohle jí dost znervóznělo, ale nedala to na sobě znát. Pořád jí to vrtalo hlavou. Nikdy se o ní tolik nezajímal.

O půl hodiny později byla Hermiona hotová. Nalila si kousek lektvaru do skumavky a odevzdala ho Snapeovi. Potom si šla znovu sednout. Asi tři minuty po ní, šel odevzdat svůj výsledek Malfoy. V jejich lavici bylo hrobové ticho, teď už ani nic nebublalo, prostě ticho.
,,Ten, kdo odevzdal vzorek svého lektvaru může jít, což jste všichni. Takže všichni můžete jít, až na slečnu Grangerovou a pana Malfoye." Upozornil je. Oba se otočili a šli směrem ke katedře.
,,Vaše lektvary byli ze všech nejlépe připravený a proto jsem se rozhodl, že vás přihlásím na soutěž v lektvarech. Ovšem jen jestli budete chtít." Oznámil jim Snape. ,,Abych vám to upřesnil. Budete soutěžit s Krásnohůlkami a s Kruvalem. Za Krásnohůlky přijede nějaké děvče jménem Susan Covelová a za Kruval Viktor Krum." Dodal.
,,Počkat moment, říkal jste Viktor Krum?" zeptala se udiveně Hermiona.
,,No, ano. Je s ním nějaký problém?" přikývl Snape.
,,Pokud vím, tak Viktor Krum už ve škole nemá, co dělat. Musí mu být, tak 21 let." Vysvětlovala nevěřícně Hermiona.
,,To ano, ale pan ředitel Kruvalu si vydupal to, aby mohl pan Krum soutěžit." Řekl Snape.
,,Aha, jasně." Přikývla. Po vysvětlení různých podrobností k soutěži se dozvěděli, že je za měsíc. Před třídou na ní Malfoy "zaútočil".
,,To bude něco, až se setkáš s Krumem, co?" rýpnul si.
,,Ano, překvapivě máš pravdu." Ignorovala jeho hnusný tón. ,,Můžu se tě na něco zeptat?"
,,Jasně, povídej." Řekl mile.
,,Proč si přešel na naší stranu a odešel si od Voldemorta?" přešla rovnou k věci. Trochu ho její otázka zaskočila, ale byl připraven jí odpovědět.
,,Došlo mi, že je Voldemort opravdu krutý a já takový být nechtěl." Sklopil oči a studoval jejich boty. Viděl, jak se její boky přibližují.
,,Teď si mě dost překvapil." Zvednul hlavu a zjistil, že je až nebezpečně blízko.
,,Vážně? Jako v dobrém?" přikývla. ,,Doneslo se mi, že chodíš s Weasleyem. Nic ve zlém, ale podle mě máš na víc." Změnil téma.
,,Ano, osobně si myslím, že jsme to s Ronem trochu uspěchali." Rozešla se. Dohnal jí a postavil se před ní, aby nemohla jít dál.
,,Tak proč mu to neřekneš?" zeptal se jí. Ona se na něj podívala.
,,Měla bych?" zeptala se.
,,Rozhodně!" přikývl.
,,Díky." Usmála se a odešla. Malfoy se v duchu zaradoval. Otočil se a šel za klukama k jezeru.

Ginny měla jasnovidectví a Harry s Ronem šli trénovat famfrpál.
,,Asi si vezmu nějakou knížku a zajdu k jezeru." Pomyslela si. V ložnici hodila brašnu na postel, vzala si Bajky Barda Beedleyho, které jí Brumbál nechal i když stále žije a vyrazila k jezeru. Byl krásný sluneční den. Už byla skoro u jezera, když pod stromem na lavičce uviděla Malfoye, Crabba, Goyla, Pansy a Zabiniho. Chtěla odejít, ale to by bylo dost zbabělé, tak šla dál.

,,Teď je tvoje šance." Bouchnul Malfoyovi do ramene Zabini.
,,Já vím, jdu na to." Rozešel se směrem k ní. Když od ní byl asi půl metru, zastavila se. Pořád se blížil.
,,Co chceš?" zeptala se ho.
,,Ale no tak, Grangerová. Neboj se, nechci ti ublížit, spíš naopak. Teď jsem nucen něco udělat, nepočítám s tím, že by si chápala proč to dělám, takže až se to stane utečeš někam za roh, tam na ně počkáš a já ti to vysvětlím." Řekl jí v rychlosti. Potom jí dal ruku na tvář a naklonil si jí tak, aby mu to vyhovovalo. Přiblížil se k ní a políbil jí.
Najednou jakoby ztratil vědomí. Nic nevnímal až potom ho probrala facka z Hermioniny strany. Hermiona se od něj totiž odtáhla a vlepila mu pořádnou facku. Kousek od nich Malfoy zaslechl hlasité "ou". Pak utekla. Malfoy se otočil na skupinu pod stromem a zařval:
,,Doufám, že jste spokojený!" Jakmile to řekl prudce se otočil, že půjde za Hermionou. Jenže ho někdo dohonil, otočil si ho k sobě a Malfoyovi přistála další facka tentokrát od Pansy, která s brekem utekla. Nechápal to. Věděl, že ho Pansy vidí jako šéfa, ale že by ho opravdu milovala? Nesmysl. Šel tedy směrem kudy předtím utekla Hermiona.
,,Sss, Malfoyi. To jsem já, pojď za mnou." Vylezla ze své skrýše za sochou a chytla ho za ruku. Někam ho táhla. Později zjistil, že jsou v 7. patře. Hermiona 3x přešla sem a tam podél gobelínu a usilovně se na něco soustředila. Najednou se naproti gobelínu v prázdné zdi objevili dveře. Hermiona a Malfoy proklouzli dveřmi a ocitli se v Komnatě nejvyšší potřeby. Teď tam byla postel, stůl a na stole lavór s vodou a s houbičkou.
,,Sedni si. S tou fackou je mi to líto, ale řekla jsem si, že to bude působit věrohodněji." Vzala lavór s vodou a začala mu jemně jezdit houbičkou po tváři. ,,Každopádně jsem si jistá, že jsem ti dávala facku jen na jednu stranu." Prohlídla si jeho druhou tvář.
,,Tam jsem dostal facku od Pansy." Vysvětlil.
,,Ježiš, to je mi líto. Nevěděla jsem, že tě miluje, kdybych to věděla, tak bych tě v životě nenechala…." Malfoy jí dal prst před pusu, aby jí umlčel.
,,To je v pořádku." Dal prst pryč. ,,Taky jsem to nevěděl."
,,Dobře a teď mi prosím tě vysvětli, co tě to popadlo?" Malfoy jí řekl vše od sázky až do toho, jak prohrál šachy.
,,Aha, takže jsem byla předmětem sázky?" zeptala se.
,,Ano, ale já jí nevymyslel." Bránil se.
,,Vy zmijozelští jste všichni stejní. Vám je úplně jedno, že si zahráváte s lidskými city, co?" rozkřičela se. Zvedla se a utekla pryč.
,,Skvělý! Zase jsem to poděla." Řekl si nahlas.

,,Rone, musíme si promluvit." Promluvila Hermiona na Rona při obědě, když byli sami.
,,Ano, také ti musím něco říct." Přikývl Ron.
,,Dobře, tak začni." Vybídla ho.
,,Víš, nechci, aby sis to vzala osobně, ale myslím, že jsme to včera vzali poněkud kvapem, takže si myslím, že by jsme měli ještě počkat a pak se teprve rozmyslet." Řekl opatrně Ron.
,,Naprosto…." Ron se zděsil. ,,souhlasím! Přesně tohle jsem ti chtěla říct. Tak bude to jako dřív? Myslím, kamarádi?" podala mu ruku.
,,Moc rád." Přijal její ruku na potvrzení přátelství a objal ji. Když se od sebe odtáhli, zářivě se na něj usmála.
,,Ahoj, vy dva. Jak se máte?" mávala na ně Ginny zavěšená za Harryho.
,,Ahoj, máme se skvěle. Jsme kamarádi." Usmívala se Hermiona.
,,Kamarádi?" divila se.
,,Kamarádi." Přikývla.
,,Nic ve zlém, ale to vám to moc dlouho nevydrželo."
,,No, shodli jsem se s Hermionou, že jsme na to včera šli moc rychle." Vysvětlil jí Ron.
,,Aha, jasně. Chápu." Řekla trochu zaraženě. ,,Tak co máme k obědu?"
,,Boloňské špagety." Odpověděla Hermiona. Ginny a Harry si sedli naproti nim a pustili se do jídla.

Hned jak se Hermiona naobědvala, tak si došla pro učebnici starodávných run. Hodila jí do tašky, dala si jí přes ramena a vyrazila na hodinu.Harry a Ron teď měli hodinu jasnovidectví. Dozvěděli se totiž, že 7. ročník má na jasnovidectví kentaura Firenze a ten měl hodiny zajímavé, tak se rozhodli, že se zapíšou. Vyrazili tedy do Firenzovi učebny. PO cestě se k nim přidal Neville.
,,Čau Neville, tak jak se máš?" pozdravil ho Harry.
,,Fajn. Taky jsem se přihlásil na jasnovidectví. Chtěl bych umět vidět do budoucnosti." Vysvětlil.
,,Kdo by nechtěl." Smál se Ron.
,,Rone, myslím, že tu je někdo, kdo s tebou chce mluvit." Díval se před sebe Harry. Ron se také podíval před sebe.
,,Ach ne." Řekl si pro sebe. ,,Levandule, ahoj. Jak se máš?"
,,Ahoj Lonánku, mám se skvěle." Zářivě se usmála.
,,Co potřebuješ?" zeptal se jí s obavami v hlase.
,,No, víš. Chtěla jsem se zeptat jestli semnou nechceš zase chodit?" zeptala se bez obalu a z klidem.
,,Já teď chodím s Hermionou." Vychrlil ze sebe.
,,Nesmysl. Slyšela jsem, že ses s tou ubožačkou rozešel, tak nepovídej hlouposti, Lonánku." Mávla rukou a zahuhňala se.
,,Neříkej Hermioně ubožačko a mě neříkej Lonánku. Jmenuju se Ron, abys věděla, chodit s tebou byla ta nejhorší chyba v mém životě a nemám v plánu jí opakovat!" rozkřičel se Ron. Levandule se rozbrečela a utekla.
,,Mezi námi, takhle tvrdě to být nemuselo, ale nandal si jí to takovým způsobem, že pochybuju, že se vrátí." Pochválil ho Harry.
,,Díky, taky už bylo na čase. Přece jí nemůžu nechat, aby semnou pořád takhle zametala." Stěžoval si Ron.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aduska Aduska | Web | 28. listopadu 2010 v 19:11 | Reagovat

Popravdě řečeno jsem si na Emmy krátký setřih ještě moc nezvykla. Je to velká změna a věřím, že už image Hermiony měla dost, ale i tak vypadá skvěle :)

2 Tália Tália | Web | 28. listopadu 2010 v 21:01 | Reagovat

jéééé :D fííha peknbe píšeš :D dobrý štýl :D a pls zajdi aj na moj blogísek aj ja mám 2 poviedky, o percym a jednu o elfovi pomocníkovy :D

3 Mell-issa SBéčko Mell-issa SBéčko | E-mail | Web | 1. prosince 2010 v 18:58 | Reagovat

Úžasnej díl! :-D

4 Puppi Puppi | Web | 3. února 2011 v 16:39 | Reagovat

Krásná kapitolka..hned se jdu vrhnout na další..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama